Son Dakika – Hava Durumu (03-08-2022)

Marmara Bölgesinde hava parçalı bulutlu, İstanbul-Kocaeli dolaylarında mahalli yağışlar da görülüyor. Isı yağışlı alanlarda 31, Edirne’de 35, Bursa’da 33 aşama ölçülüyor.
Ege Bölgesinin iç kesimlerinde sema parçalı bulutlu, kıyı kentlerde ise güneş daha çok görülüyor. Hava sıcaklığı ise Denizli dolaylarında 39 aşama ölçülüyor, sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olmalı. İzmir’de 35, Afyonkarahisar’da ise 33 derecelik ısı var.
Akdeniz Bölgesinde sema parçalı ve azca bulutlu. Isı bölgede 33-34 derecelerde ölçülüyor. Adana’da dolaylarında 37 dereceye çıkıyor.
İç Anadolu Bölgesi parçalı bulutlu. Isı bölge genelinde 30 ile 35 aşama içinde ölçülüyor. Perşembe günü sıcaklıklar benzer şekilde olacak, güneş daha çok görülecek.
Karadeniz Bölgesinin orta ve doğu kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Isı Bolu ve Samsun’da 27, Gümüşhane’de 33 aşama. Yağışların aynı alanda Perşembe günü de devam etmesi planlanıyor.
Doğu Anadolu Bölgesinde yağış şimal kesimlerinde dar bir alanda görülüyor. Bölgenin kalanında hava parçalı ve azca bulutlu. Isı ise batı kesimlerde 38, öteki kentlerde ise 32-34 derecelerde ölçülüyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bolca güneşli ve sıcak havalar devam ediyor. Bölge genelinde ısı 40-41 derecelerde ölçülüyor. Bilhassa öğle saatlerinde sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.

Son Dakika Haberler