Rıdvan Yılmaz’dan Emirhan İlkhan sözleri

Rangers’ın Beşiktaş’tan ekibine katmış olduğu Rıdvan Yılmaz, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İskoçya ekibi tarafınca düzenlenen konferansta genç sol bek samimi açıklamalarda bulunmuş oldu. Rangers’ta ilk günlerini özetleyen Rıdvan Yılmaz, Emirhan İlkhan’la ilgili gelen suali da cevapladı.
Rangers’a aktarma olmadan ilkin Tugay Kerimoğlu’yla konuştuğunu belirten genç sol bek, “Burada olmaktan hakikaten mutlu ve gururluyum. Tugay Kerimoğlu ile konuştum. Bana Rangers’ın mükemmel bir kulüp bulunduğunu, saha içinde ve haricinde beni destekleyeceklerini söylemiş oldu” dedi.
Ahmet Nur Çebi’den Emirhan İlkhan açıklaması
Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonrasında Rangers’a aktarma olmasıyla ilgili konuşan ve hedeflerini özetleyen Rıdvan Yılmaz, “Türkiye’de büyük bir kulüpte oynadım ve şimdi İskoçya’da büyük bir kulüpte oynuyorum. Rangers’a ligde, kupalarda ve Şampiyonlar Ligi’nde destek olmak isterim. Türkiye’de oldukca büyük maçlarda oynadım, devamlı elimden gelenin en iyisini yapacağım ve bunu dört gözle temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. “İYİ İŞLER YAPACAĞINA EMİNİM”
Emirhan İlkhan’ın da Torino’da başarıya ulaşmış olmasını beklediğini dile getiren genç futbolcu, “Tüm genç futbolcuların hayalleri vardır. Emirhan’ın da Torino’da iyi işler yapacağına inanırım. Avrupa’da başarıya ulaşmış olmak ikimizin de hayaliydi” diye konuştu.
Kendisini tanımlayan Rıdvan Yılmaz, “Mantalitemin, hızımın ve tekniğimin iyi olduğuna ve bu niteliklerimi takıma aktarabileceğime inanıyorum. Kendimi oldukça formda hissediyorum. Buraya ulaşmadan önce de antrenman yapıyordum. Geldiğimden beri her antrenmanda yer aldım” açıklamasını yapmış oldu.
“ÖĞRENEBİLECEĞİM ÇOK ŞEY OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”
Teknik direktörleri Giovanni van Bronckhorst’tan öğreneceği oldukca şey bulunduğunu belirten genç sol bek, “Teknik direktörümüz Giovanni van Bronckhorst da futbolculuk döneminde bir sol bekti. Ondan öğrenebileceğim oldukca şey bulunduğunu düşünüyorum” diye konuştu.
UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu’nda oynayacakları rövanş maçına ilişkin konuşan Rıdvan Yılmaz, “Gelecek hafta Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağımız maç, taraftarlar ve kulüp için mühim bir karşı karşıya gelme. İhtiyacımız olan pozitif skoru alabileceğimize inanıyorum” dedi.

Son Dakika Haberler