Batgirl iptal edildi – Bilim Teknoloji Haberleri

05.08.2022 10:19 Haber Deposu: Donanım Günlüğü Batgirl, post prodüksiyonunun son aşamalarındaydı ve bu yıl gösterime girecekti. Fakat şimdi DC Films rotasını değiştirdi ve filmin ne beyaz perdede ne de HBO Max’ta yayınlamamaya karar verdi. Filmimizde başrolde Barbara Gordon rolünü canlandıran Leslie Grace yer alıyordu.
The Wrap’a meydana getirilen açıklamaya nazaran, Warner Bros.’a nazaran karar “stratejik bir değişiklik” ve Grace’in Batgirl olarak gösterdiği performansla hiçbir ilgisi yok. Bir Warner Bros. Pictures Sözcüsü, “Leslie Grace inanılmaz yetenekli bir oyuncu ve bu karar onun performansının bir sonucu değil. Batgirl ve Scoob’un yapımcılarına inanılmaz minnettarız!” dedi. Sadece The New York Post’tan bir haber, Batgirl’ün bir ön gösterimden geçtiğini ve negatif bir tepki aldığını iddia ediyor. Film, en iyi kaynaklarından birine nazaran “geri alınamaz” olarak lanse edildi. Warner Bros. ek olarak Scoob’u da rafa kaldırmaya karar verdi! Film Holiday Haunt, Shaggy’nin çocukluğuna değinen 2020’nin CGI odaklı filminin devamı olacaktı. Her iki film de maliyetleri düşürmek amacıyla artık gösterime girmeyecek.
Batgirl, Joss Whedon’ın filmi yazıp yönetmesi için işe alındığı 2017’de hemen hemen tasarı aşamalarındaydı. Proje kısa süre sonrasında Whedon’un ayrılmasıyla bir tür belirsizlik içine girmişti ve 2019’da senarist olarak Chistina Hodson onun yerini almıştı. Yönetmen ikilisi Adil El Arbi ve Bilall Fallah sonunda gemiye binmiş ve post prodüksiyon başlamıştı.

Son Dakika Haberler