Adel İsminin Anlamı Nedir? Adel İsmi Kur’an’da Geçer Mi, Tdk Lügat Anlamı Ne Demek?

Adel İsminin Anlamı Nedir?
Soylular ve asilzadeler manasına gelen Adel adı, asillik ve yüksek mertebe anlamlarını da taşımaktadır. Devletimizde çoğu zaman kız bebekler için güzel anlamlar taşıması sebebiyle sıkça tercih edilen adlar arasındadır.Adel İsmi Kur’an’da Geçer mi? Devletimizde Kur’anı Kerim’de geçen adları koymayı yeğleyen ve buna dikkat eden kişilerin sayısı oldukça çoktur. Çocuğuna Adel adını koymayı düşünen anne babalar Kur’an da geçip geçmediğini merak etmektedir. Sadece Kur’an-ı Kerim içinde Adel adı hiçbir ayetinde yer almamaktadır. Buna karşın İslami açıdan bu ismin çocuğa konulmasında herhangi bir negatif mana yer almamaktadır.TDK Lügat Anlamı Nedir?Almanca kökenli olan Adel adı fazlaca sevilen adlardan biridir. Etkisi altına alan anlamları ile beraber Türkçe karşılığı sebebiyle büyük beğeni toplamaktadır. TDK sözlüğüne gore Adel isminin anlamı şu şekilde geçer; – Asil,
– Asil,
– Asillik ve soyluluk
Bu anlamları ile birlikte kız evlatları için kullanılabilen alternatif adlar içinde yer verilmiştir.Adel İsminin Karakter ÖzellikleriTürkiye’de ortalama 1500 tane Adel adı kullanılmaktadır. Bu ismin karakter özelliklerine bakıldığında ise gene pozitif karşılıkları olduğu görülmektedir. Özellikleri içinde ise dışa dönük olmalarının yanı sıra devamlı neşeli olmaları da dikkat çekmektedir. Bununla beraber karşılaştıkları engeller ile kolaylıkla başa çıkabilen kişilerdir. Sıcakkanlı ve insani kişilikleri ile tanınırlar. Duygularını belli eden, duygusal bir yapıya haiz olurlar.
 
Adel İsminin Kökeni Nedir?Adel adı Almanca kökenli bir adlardan bir tanesidir. Türkçeye yeni dönemde geçmiş olsa da bu isim bilhassa kız evlatları için sıkça kullanılır.
 

Son Dakika Haberler