06 Ağustos 2022 Hava Durumu: Meteoroloji’den o bölgelere yağış uyarısı

HAVA SICAKLIĞI: Mühim bir değişim olmayacağı, yurdun cenup ve doğu kesimlerinde mevsim normallerinin üstünde, öteki yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Çoğu zaman şimal ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafifçe, ara sıra orta kuvvette; Marmara’nın güneybatısı, Şimal Ege kıyıları ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yer yer güçlü olarak (30-50 km/sa) esmesi umut ediliyor.
UYARILARKUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların öğle saatlerinden sonrasında Kütahya, Manisa’nın doğusu, Uşak, Afyon’un şimal ve batısı, Eskişehir çevreleri, Ankara’nın il merkezi ile şimal ve batı kesimlerinde yer yer güçlü olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, sel, su baskını, yıldırım, mahalli dolu yağışı vb) önlemli ve dikkatli olunması gerekmektedir. KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara’nın güneybatısı ve Şimal Ege kıyılarında şimal ve kuzeydoğu, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda batı ve güneybatı yönlerden yer yer güçlü olarak (30-50 km/sa) esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb) önlemli ve dikkatli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVAMARMARAParçalı ve yer yer oldukça bulutlu, doğu kesimleri ile Kırklareli kıyıları ve İstanbul’un şimal çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneybatısında şimal ve kuzeydoğu yönlerden yer yer güçlü olarak (30-50 km/saat) esmesi umut ediliyor.
EDİRNE °C, 35°CParçalı ve yer yer oldukça bulutlu
İSTANBUL °C, 32°CParçalı ve yer yer oldukça bulutlu, şimal çevreleri mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KIRKLARELİ °C, 33°CParçalı ve yer yer oldukça bulutlu, kıyıları sağanak yağışlı
KOCAELİ °C, 35°CParçalı ve yer yer oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
EGEParçalı bulutlu, iç kesimlerinin yer yer oldukça bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında iç kesimlerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Manisa’nın doğusu, Uşak, Kütahya çevreleri ile Afyon’un şimal ve batı kesimlerinde mahalli olarak güçlü olması umut ediliyor. Rüzgarın; Şimal Ege kıyılarında şimal ve kuzeydoğu yönlerden yer yer güçlü olarak (30-50 km/saat) esmesi umut ediliyor.
DENİZLİ °C, 37°CParçalı ve azca bulutlu, zaman içinde oldukça bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
İZMİR °C, 34°CAz bulutlu ve açık, zaman içinde yer yer parçalı bulutlu
KÜTAHYA °C, 29°CParçalı bulutlu, zaman içinde oldukça bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında mahalli olarak güçlü olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
MANİSA °C, 38°CParçalı bulutlu, zaman içinde oldukça bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında doğu kesimleri mahalli olarak güçlü olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
AKDENİZAz bulutlu ve açık, zaman içinde iç kesimlerinin parçalı ve yer yer oldukça bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında Göller yöresi ile Antalya’nın batı iç kesimlerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA °C, 36°CAz bulutlu ve açık, zaman içinde yer yer parçalı bulutlu
ANTALYA °C, 31°CAz bulutlu ve açık, zaman içinde parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında batı iç kesimleri mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
HATAY °C, 32°CAz bulutlu
ISPARTA °C, 34°CAz bulutlu ve açık, zaman içinde parçalı ve oldukça bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
İÇ ANADOLUParçalı ve azca bulutlu, şimal kesimlerinin yer yer oldukça bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında Ankara, Çankırı ve Eskişehir çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonrasında Eskişehir çevreleri, Ankara’nın il merkezi ile şimal ve batı kesimlerinde mahalli olarak güçlü olması umut ediliyor.
ANKARA °C, 35°CParçalı, zaman içinde oldukça bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonrasında il merkezi ile şimal ve batı kesimlerinde mahalli olarak güçlü olması umut ediliyor.
ÇANKIRI °C, 33°CParçalı, zaman içinde oldukça bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ESKİŞEHİR °C, 31°CParçalı, zaman içinde oldukça bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonrasında mahalli olarak güçlü olması umut ediliyor.
KONYA °C, 36°CParçalı ve azca bulutlu
BATI KARADENİZParçalı ve yer yer oldukça bulutlu, bölge genelinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU °C, 26°CParçalı ve oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
DÜZCE °C, 29°CParçalı ve oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KASTAMONU °C, 31°CParçalı ve oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
SİNOP °C, 28°CParçalı ve oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ORTA ve DOĞU KARADENİZParçalı ve yer yer oldukça bulutlu, kıyı kesimleri ile yarın Artvin çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AMASYA °C, 33°CParçalı bulutlu
ÇORUM °C, 31°CParçalı bulutlu
SAMSUN °C, 28°CParçalı ve oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
TRABZON °C, 27°CParçalı ve oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
DOĞU ANADOLUAz bulutlu ve açık, şimal kesimlerinin parçalı ve yer yer oldukça bulutlu, Erzurum, Kars, Ardahan ve Iğdır ile Ağrı’nın doğu kesimlerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, öğle saatlerinden sonrasında güneydoğu kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden yer yer güçlü olarak (30-50 km/sa) esmesi umut ediliyor.
ERZURUM °C, 32°CParçalı ve yer yer oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KARS °C, 27°CParçalı ve yer yer oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
MALATYA °C, 39°CAz bulutlu ve açık
VAN °C, 29°CParçalı ve azca bulutlu
GÜNEYDOĞU ANADOLUAz bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR °C, 44°CAz bulutlu ve açık
GAZİANTEP °C, 40°CAz bulutlu ve açık
SİİRT °C, 41°CAz bulutlu ve açık
ŞANLIURFA °C, 42°CAz bulutlu ve açık

Son Dakika Haberler